Zamunda City

Mutlu Çocukların Şehri Zamunda City Sizleri Bekliyor!

Karadeniz'in ilk ve tek tema parkı Zamunda Eğlence Krallığı'nın başkenti Zamunda City'i daha yakından tanımak mı istiyorsunuz? 

Peki hadi başlayalım... Zamunda City'nin ziyaretçileri giriş bankosundan aldıkları biletleriyle Metro Turizm Terminaline gitmek üzere yola çıkarlar. Giriş bankosunda bileklerine takip ve kontrol saati takılan çocuklara şehir içinde gönüllerince harcamaları için 50 Zila verilir. Böylece Metro turizm otobüsüyle geldikleri terminalden şehre dağılan çocuklar ebeveynlerince anlık olarak takip edilebilirken diledikleri aktivite alanlarına girerek zilalarını harcayabilir ya da daha da fazla zila kazanabilirler. Gerçek bir şehrin çocuk boylarına küçültülmüş hali olan Zamunda City içerisinde çocuklar 20'den fazla mesleği yerinde deneme şansı yakalarlar. 

Zamunda itfaiye müdürlüğünde, cesur birer itfaiye eri olan çocuklar kısa bir eğitim videosu izledikten sonra itfaiye müdürünün direktiflerine uyarak giydikleri yangın ekipmanları eşliğinde şehir içinde çıkan yangını söndürmek üzere hızla itfaiye aracına atlarlar. Yangın alanına varan çocuklar dumanlar içinde alevlerle savaşırken Zamunda emniyet müdürlüğünden gelen minik polis memurları da kalabalık kontrolü yaparlar. Zamunda emniyet müdürlüğünün görevleri bunlarla da bitmiyor. Güvenlik kuvvetleri içinde çalışmaya karar veren çocuklar izledikleri eğitim videosunun ardından şehrin içerisinde güvenlik kontrolüne çıkıyorlar. Bu sırada Zamunda şehir kurallarına uymayanları tutuklayıp nezarete atan polis memurları aynı zamanda kayıp eşyaları da uzun araştırmalar sonucunda buluveriyorlar. Zamunda halkının sağlığı Medicana Kent Hastanesi içerisinde çalışan doktorlara teslim... Yenidoğan, acil servis ve ameliyathanelerde insan vücudunun gizemlerini çözmeye çalışan minik doktorlar gerçek ve tam olarak çalışan hastane ekipmanlarının içinde sağlık görevlilerinin yaşamına ortak oluyorlar. Zamunda City içinde acil olarak müdahale edilmesi gereken bir durum olduğunda ise acil servis çalışanları ambulansa atlayıp hızla olay yerine gidiyorlar. Planetaryum'da çalışan minik astronot ve gök bilimciler samanyolu hakkında bilgi sahibi olurken Okyanusya'da denizlerin derinliklerine yolculuk ederek bilimsel merak kazanıyorlar. Karaca Mutfak Şefleri'nde pamuk şeker ve popcorn üretimini kendileri yapan minik şefler dengeli beslenme ve besin ögeleri hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Ürettikleri tüm lezzetleri de yanlarına alan minik şefler maaşlarını alırken bir gün Kral Zamu'nun efsanevi ziyafetlerinde görev almayı hayal ederek alandan ayrılırlar. Bargello Parfümerisinde çocuklar, Zamunda ormanlarının esanslarını birleştirerek eşsiz kokular ortaya çıkarıyorlar. Çocuklar parfümlerin muhteşem dünyasından, Soffa Peyzaj Atölyesine geçerek burada da doğanın benzersiz yaratıcılığına ortak olarak bitki dikimi ve bakımı hakkında uygulamalı olarak bilgi sahibi oluyorlar. Çalışma hayatının stresini Star Shanesinde atan çocuklar, burada kareoke eşliğinde diledikleri gibi şarkı söylerken, bateri gitar ve piyano gibi müzik aletleri hakkında da bilgi sahibi oluyorlar

FBM Estetik Diş Kliniğinde, gerçek ekipmanlar eşliğinde diş çekimi, bakımı ve ağız sağlığı hakkında bilgi sahibi olan çocuklar geleceğin diş hekimleri olarak alandan ayrılıyorlar. Şehrin vazgeçilmezi olan A 101 marketinde ise çocuklar ister müşteri, ister kasiyer isterlerse depo sorumlusu olarak gerçek ürünler eşliğinde gerçek bir süpermarkette çalışarak zila kazanıyorlar. Zamunda City'nin büyümesi hiç durmuyor. Bu yüzden de SAMKAR İnşaat Alanında sürekli bir çalışma mevcut. İnşaat mühendisliği, mimarlık ve proje uzmanlığı, vinç operatörlüğü gibi alanları gözüne kestirmiş olanlar için biçilmiş kaftan olan bu alanda çocuklar gerçeğinden farksız mekanik bir ekskavatörü kullanıyor, su ve elektrik tesisatı konusunda bilgi sahibi olurken örnek evin hem duvarlarını örüyor hem de zeminini döşüyorlar.

3 saat boyunca tüm bu alanlarda istedikleri meslekleri eksiksiz olarak deneyimleyen çocuklar için City'ye giriş ücreti 50 TL, erişkinler için ise 20 TL'dir. 4 yaş altı ziyaretçilerimiz ücretsiz olarak City içerisine girebilseler de maalesef onlar için herhangi bir etkinliğimiz bulunmamakta, 7 yaşına kadar olan ziyaretçilerimiz ise yanlarında ebeveynleriyle alana girmek zorundadırlar.

© Copyright 2020 - Tüm Hakkı Saklıdır. Kodlama Naberte Teknoloji Yazılım